Roberto Minervini: Neklidné srdce Ameriky

Vizuálně pohlcující obrazy a výjevy z odvrácené strany dnešní Ameriky charakterizují tvorbu oceňovaného italského filmaře Roberta Minerviniho. Přinášíme vám jeho poslední snímek v online premiéře a retrospektivu jeho dřívějších filmů.

Co uděláš, až svět vzplane? Tak se jmenuje poslední film Roberta Minerviniho, který uchvátil porotce i diváky benátského festivalu, na němž získal rovnou pět ocenění. Těšit se můžete na strhující filmovou výpověď o afroamerické komunitě na americkém jihu, kterou otřásla v roce 2017 série rasově orientovaných vražd.

Přehlídka filmů Roberta Minerviniho nazvaná Neklidné srdce Ameriky odkazuje k hlavním hrdinům jeho snímků, kteří se často musí vypořádat se svými vnitřními démony a také s nespravedlnostmi, jimž musí čelit v americké společnosti.

Retrospektivu jeho celovečerních filmů doplňuje i záznam diskuze Roberta Minerviniho s uznávaným kritikem a uměleckým ředitelem festivalu v Locarnu Gionou Nazzarem, kterou si můžete pustit zde.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít