Diskuze k retrospektivě Roberta Minerviniho (EN)

Režie

19.05.2021, 19:00

V dalším díle DAFilms: Živě vás seznámíme s italským režisérem Robertem Minervinim. Filmař, který za svůj poslední film získal rovnou pět cen na festivalu v Benátkách, bude o své tvorbě hovořit s uznávaným kritikem a uměleckým ředitelem festivalu v Locarnu Gionou Nazzarem.

Diskuzi s režisérem uvádíme u příležitosti přehlídky jeho filmů, které můžete najít v našem programovém speciálu Roberto Minervini: Neklidné srdce Ameriky.

V Benátkách, Lipsku i Turíně vyznamenaný Roberto Minervini je příkladem autorského filmaře, který při pozorování života na periferii dnešní Ameriky unikátním způsobem kombinuje postupy fikční a nonfikční kinematografie. Velké intimity svých filmů Minervini dosahuje omezením počtu členů štábu, zřeknutím se umělého svícení a nepřerušovaným natáčením na digitální kameru. Protagonisty nesoudí, ale zároveň si od nich nedrží odstup. Při odkrývání vztahů a světa sociálních herců se řídí svou empatií a zvědavostí. Jeho zatím poslední film Co uděláš, až svět vzplane? (2018) byl oceněný na benátském festivalu pěti cenami.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít