Scéna z filmu První občasník
Scéna z filmu První občasník
Scéna z filmu První občasník
Scéna z filmu První občasník

První občasník

Režie
Rok 
1961
Země
  • Česká republika
Délka
10min 
Zvukové stopy 

Sedm rozpustilých etud z dílny čtvrtého ročníku posluchačů FAMU. Postřehy, aktuality a mikropříběhy doplňuje ironický komentář Prvního občasníku. Předělem jednotlivých částí je kamera vyobrazená coby palebná zbraň krmená kulometným pásem místo pásu filmového. Kadence střelby nábojnic – příběhů vede až k zahřátí „zbraně“. Nápadité a ironické studentské dada známých režisérských jmen, jako jsou Jiří Menzel, Věra Chytilová, Pavel Mertl, Jan Schmidt, Evald Schorm, Jiří Hraběta a Karel Němec.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít