Podpořte Ukrajinu s DAFilms

Pomáháme filmem a podporujeme filmaře na Ukrajině. Přehrajte si libovolný film z našeho programového speciálu a my 40% z celkové částky odvedeme dokumentaristům, kteří momentálně natáčí ve válečných oblastech.

DAFilms není pouze streamovací portál, ale i součást Doc Alliance – sítě 7 klíčových evropských festivalů. Cítíme, že je naší povinností pomoci i našim partnerům a kolegům z ukrajinského festivalu Docudays UA – mezinárodním lidskoprávním dokumentárním festivalem, který se každoročně v březnu koná v Kyjevě.

V tomto mimořádném programovém speciálu vám přinášíme výběr dokumentárních filmů, které vytváří portrét současné Ukrajiny a pomáhají nám pochopit jejich kulturu, společenské dění posledních let a politické intervence ze strany Ruska.

Z každého přehrání filmu v tomto speciálním programu věnujeme 40 % částky na podporu dokumentaristů působících a zaznamenávajících ruskou agresi na Ukrajině. Zbývajících 60 % z každého přehrání filmu odvádíme majitelům práv, a tak i tímto způsobem podporujeme ukrajinské tvůrce v jejich další tvorbě.

Vybranou částku převádíme na veřejnou sbírku festivalu Docudays UA, jež přímo na místě spolupracuje s ukrajinskými dokumentaristy, kteří právě teď natáčejí v Kyjevě a dalších místech invaze. Finanční zdroje budou použity na technické vybavení, zázemí a základní potřeby filmařů.

Věříme, že objektivní a ověřené informace přímo z míst konfliktu jsou v současné chvíli velmi důležité a propojení s filmaři umožní přinést důležité svědectví z těchto kritických okamžiků novodobé historie Evropy.


Více informací a další příspěvky najdete na stránkách festivalu Docudays

Pomoc Ukrajině v Česku Pomáhat může každý z nás různými způsoby, podívejte se na rozcestník pomoci pro Čechy i Ukrajince.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít