Podpořili jste Ukrajinu s DAFilms

I film pomáhá. V roce 2022 jsme podpořili filmaře na Ukrajině. Pokud jste si přehráli libovolný film z našeho programového speciálu, 40% z celkové částky jsme odvedli dokumentaristům, kteří natáčeli ve válečných oblastech.

DAFilms není pouze streamovací portál, ale i součást Doc Alliance – sítě 7 klíčových evropských festivalů. Cítíme, že je naší povinností pomoci i našim partnerům a kolegům z ukrajinského festivalu Docudays UA – mezinárodního lidskoprávního dokumentárního festivalu, který se každoročně v březnu koná v Kyjevě.

Přinášíme výběr dokumentárních filmů, které vytváří portrét současné Ukrajiny a pomáhají nám pochopit jejich kulturu, společenské dění posledních let a politické intervence ze strany Ruska.

Z každého přehrání filmu v tomto speciálním programu jsme v roce 2022 věnovali 40 % částky na podporu dokumentaristů působících a zaznamenávajících ruskou agresi na Ukrajině. Zbývajících 60 % z každého přehrání filmu jsme odvedli majitelům práv a podpořili jsme ukrajinské tvůrce v jejich další tvorbě.

Vybranou částku jsme převedli na veřejnou sbírku festivalu Docudays UA, jež přímo na místě spolupracovala s ukrajinskými dokumentaristy, kteří natáčeli v Kyjevě a dalších místech invaze. Finanční zdroje byly použity na technické vybavení, zázemí a základní potřeby filmařů.

Věříme, že objektivní a ověřené informace přímo z míst konfliktu jsou velmi důležité a propojení s filmaři umožní přinést důležité svědectví z těchto kritických okamžiků novodobé historie Evropy.


Více informací a další příspěvky najdete na stránkách festivalu Docudays

Pomoc Ukrajině v Česku Pomáhat může každý z nás různými způsoby, podívejte se na rozcestník pomoci pro Čechy i Ukrajince.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít