20 žen českého & slovenského filmu

Vybrali jsme pro vás 20 žen českého a slovenského filmu, které v posledních letech utvářely podobu našich národních kinematografií.

Mezinárodní den žen nás inspiroval k malému retrospektivnímu ohlédnutí za poslední dekádou tuzemského filmu. Naši kurátoři pro vás sestavili seznam žen režisérek a jejich filmů posledních let, které jsme si oblíbili. Jména zavedených režisérek jsme namíchali společně s mladými a novými ženskými hlasy, které bezpochyby budou českým & slovenským filmem teprve rezonovat.

Chybí vám ve výběru vaše oblíbená režisérka? Dejte nám vědět, jaký film české nebo slovenské režisérky zaujal v poslední době právě vás.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít