Filmy ve verších: dokumentární básníci

Dokumenty a experimentální filmy mohou mít mnoho forem, které se často inspirují literaturou a dalšími druhy umění. Režiséři se tak mohou stát básníky a o svých tématech vyprávět divákovi lyricky, sdruženým či střídavým rýmem. Někdo skládá homérské eposy, jiný tvoří přerývané a buřičské básně jako François Villon a další natočí strohé haiku.

V naší filmové sbírce básní naleznete krátké dokumenty vystihující náladu či emoci, jako například Exposed o filmovém exponování a sledování klíčovou dírkou, či krátký a místy abstraktní deníkový zápis Víta Pancíře Mění se kulisa (Oči barvy kulisy). Pokud máte chuť na delší lyrické filmy, podívejte se na Konec času od Petera Mettlera, který sleduje urychlovač částic ve Švýcarsku či buddhistická posvátná místa a zamýšlí se nad povahou času. Megacities cestovatele Michaela Glawoggera je báseň s rychlým veršováním o životě ve velkoměstech, konkrétně Bombaj, Mexico City, Moskvě a New Yorku.

Ponořte se do obrazových rýmů a střihových veršů s naším výběrem na DAFilms, a to až do 10. září 2017!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít