2x12 = Best of DAFilms 2018

Předvánoční čas vybízí ke zpomalení, zamyšlení se, bilancování. Jako každý rok vám přinášíme výběr těch nejlepších a nejsledovanějších filmů, které jsme letos premiérově uvedli online na DAFilms.cz.

Podobu programového speciálu Best of tak určujete vy, naši diváci. Podívejte se na kolekci, kterou jste sami ovlivnili, a zpomalte při sledování těch nejlepších filmů roku 2018 online. Letos poprvé jsme pro vás připravili 12 hraných a 12 dokumentárních filmů. A jako vánoční dárek jsme přidali i několik nových filmů, které byly úspěšné v kinech a na festivalech!

V nově přidaných filmech naleznete Mrtvý národ režiséra Radu Judeho, který ukazuje kolekci fotek z Rumunska ze 30. a 40. let. V kontrastu k dokonalosti života na fotkách pak ve zvuku slyšíme deníkové zápisky židovského doktora ze stejného období, které ukazují to, co na fotkách není - utahování šroubů, postupné ztráty svobody, vše ústící k rumunské participaci na holocaustu. Film měl premiéru na prestižním festivalu v Locarnu.

Podívejte se na celý náš výběr toho nejlepšího, ať už v podobě dokumentu či hraného filmu:

Dokumentární filmy:
Mrtvý národ
Můj neznámý vojín
Hranice práce
Nerodič
Planeta Česko
TGM Osvoboditel
Švédská teorie lásky
Human Flow (zatím není možné film přehrát v rámci předplatného)
Free Lunch Society
Last Men in Aleppo
21 x New York
Chuť cementu

České hrané filmy:
Chata na prodej (zatím není možné film přehrát v rámci předplatného)
Špína
Křižáček
Bába z ledu
Holka Ferrari Dino
Hmyz
Zahradnictví - Rodinný přítel
Všechno bude fajn
Panelstory aneb Jak se rodí sídliště
Milada (zatím není možné film přehrát v rámci předplatného)
Pátá loď
Skokan

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít