Nové české debuty

Český film v poslední době přeje mladým filmařům, proto jsme nově zařadili do programu několik prvních dokumentů od českých tvůrců. Podívejte se, jaká témata zaujala debutující režiséry.

Českým divákům dobře známé Manželské etudy prošly generační obměnou a kromě nových protagonistů (dnešní třicátníci) se za kamerou poprvé v roli režisérky objevila Hana Třeštíková, která tak navázala na dílo Heleny Třeštíkové. V Manželských etudách: Nová generace režisérka sleduje po dobu sedmi let Mirku a Kubu, jejichž příběh ukazuje, jak dnešní mladí lidé přistupují k manželskému svazku a jakým překážkám musí ve vztahu čelit.

Na pomezí dokumentu a hraného filmu se pohybuje film Touch Me Not rumunské režisérky Adiny Pintilie, který byl natočen v české koprodukci. Snímek zabývající se intimitou a skrytými touhami vyhrál na festivalu Berlinale hlavní cenu za nejlepší film a zároveň nejlepší debut. Netradiční výpovědí o životě v socialistickém Československu je portrét undergroundového písničkáře Charlieho Soukupa, který v 80. letech emigroval a nyní žije poustevnickým životem v australské divočině. O minulosti a jeho současném přístupu k životu natočil svůj první film Jiří Holba pod názvem Feral.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít