O přírodě a lidech

Odpoutejte se na chvíli od shonu moderní doby a vydejte se s námi na procházku přírodou. Že nevíte, kam se vydat? V našem programovém speciálu prozkoumáme, v jakých podobách přírodu vnímáme ve svém okolí, jaký k ní máme vlastně vztah a jak příroda reaguje na náš způsob života.

Uznávaný kanadský režisér Peter Mettler vás ve svém nejnovějším snímku Stát se zvířetem vezme do nitra amerického národního parku Grand Teton. Dlouhé, zato vizuálně podmanivé záběry na tamní faunu a flóru kontrastují nejen s lidskou přítomností, která je s národním parkem spojena, ale i s myšlenkami filozofa a ekologa Davida Abrama. Jeho stejnojmenná kniha Becoming Animal se stala předlouhou i pro Davida Redmona a Ashley Sabin, kteří společně vytvořili dokument Sanctuary. V něm sledujeme osly v chovné stanici, kteří diváka fascinují svou pospolitostí a schopností vzájemné komunikace. Až metaforické propojení mezi tím, co člověk páchá na zvířatech a tím, jak život zvířat odráží lidské chování nabízí německý režisér Philip Scheffner ve svém dokumentu Day of the Sparrow. O lidské potřebě sbírání, které původně bylo spjato s plody přírody a později zemědělstvím vypovídá i osobně laděný autorský dokument Agnès Vardy s názvem Všichni možní sběrači a já.

Jak se proměňuje vztah člověka s přírodou v dnešní době? Objevte nové pohledy na říši zvířat, rostlin a lidí.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít