28. Český lev: Nominované filmy

Podívejte se na nejlepší české filmy roku 2020. Členové filmové akademie odtajnili své nominace na ceny Českého lva a jejich největšími favority se staly snímky Krajina ve stínu, Havel a Šarlatán. Tyto a další nominované filmy si můžete přehrát už nyní a připravit se tak na nejočekávanější filmovou událost roku.

Jaký byl rok 2020 pro český film? O tom každoročně rozhodují významní herci, režiséři, producenti a další filmoví tvůrci, kteří letos udělí ceny Český lev v celkem 19 kategoriích. Až do 14. března můžete sledovat hrané, animované, dokumentární i krátké filmy, které letos získaly nominaci. Nově vám letos přinášíme i televizní filmy, minisérie a vybrané epizody televizních seriálů, a to zdarma po registraci.

Programový speciál doplňujeme o exkluzivní živé streamy rozhovorů s režiséry nominovanými v kategoriích Nejlepší režie a Nejlepší dokumentární film. Každý všední den až do slavnostního vyhlášení, které proběhne 6. března, vám od 20:30 přineseme jeden exkluzivní rozhovor v našem online speciálu Český lev žije na DAFilms. Zapojte se i vy a diskutujte s filmovými tvůrci.

Přehlídku nominovaných filmů vám přinášíme ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií.

Filmy Žáby bez jazyka, Bábovky a Barevný sen není možné v současnosti uvést online, protože tyto snímky ještě čekají na svoji kinodistribuci. Těšíme se, že vám je nabídneme v druhé polovině tohoto roku.

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.