TOP 20 - 13

Oslavte s DAFilms.cz vánoční svátky a příchod nového roku sledováním těch snímků, které pro vás vybrala naše mezinárodní divácká porota od 23. prosince do 5. ledna zdarma!

DAFilms.cz naděluje všem filmovým a dokumentárním fanouškům dvacítku divácky nejúspěšnějších snímků za rok 2013! V týdnech od 23. prosince do 5. Ledna můžete zhlédnout dvě desítky celosvětově nejoblíbenějších dokumentů, mezi kterými nechybí snímky zástupců světové režisérské špičky, kratší studentské filmy i pionýrské archivní klenoty. Porovnejte svůj filmový vkus s výběrem dalších desítek tisíců diváků a vyberte si vlastní „top“ dokument roku 2013!

Jak ukazují první příčky TOP 20 dokumentárních filmů letošního roku, diváci DAFilms.cz sázejí především na snímky zaštítěné známými jmény světových autorů a dokumenty prověřené časem. Hned dva průkopnické filmy z počátků české kinematografie, umístěné na předních místech diváckého seznamu, dokazují, že se digitalizace archivních filmových materiálů setkává s významným ohlasem ze strany širšího diváckého publika. První monotematický dokument věnovaný české metropoli Stará Praha (1920) a katastrofický snímek Smrtelný let aeroplánu pod pražským mostem (1919) zůstávají i do budoucího roku společně s dalšími osmi archivními perlami z Národního filmového archivu v Praze v dokumentárním online katalogu. Velkou část divácké pozornosti si ukrojily také snímky zařazené do retrospektivních přehlídek zavedených dokumentárních hvězd. Do první šestice se dostal jak krátký kontroverzní film první dámy francouzského dokumentu Agnès Vardové Ženská odpověď, tak masterclass německého solitéra Wernera Herzoga. Že se však diváci DAFilms.cz neobávají ani méně známých autorů či experimentálně laděných prací prokazuje například úspěch psychoanalytické filmové hříčky Imitace života kanadského umělce Mika Hoolbooma či vysoká čísla sledovanosti krátkého portugalského snímku Praxis. Českou a slovenskou tvorbu v diváckém výběru zastupují zejména snímky soutěžící o cenu Český lev Láska v hrobě, Věra 68 a Váňa a aktuální práce mladších dokumentárních autorů Zuzany Piussi, Petra Kerekese a Romana Fábiana.

Oslavte s DAFilms.cz vánoční svátky a příchod nového roku sledováním těch snímků, které pro vás vybrala naše mezinárodní divácká porota od 23. prosince do 5. ledna zdarma!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít