Filmy z FAMU: Prázdninový výlet s mladými talenty

Léto ještě zdaleka nekončí! DAFilms i letos prezentuje výběr filmů od mladých tvůrců Katedry dokumentární tvorby pražské FAMU. A o co se zajímá budoucí generace dokumentaristů?

Jedním z opakujících se témat je válka a její (ne)přítomnost v našich životech. Režisérka Adéla Komrzý ve svém dokumentu Výchova k válce sleduje snahy o znovuzavedení branné výchovy, strach z nepřítele a až groteskní touhu po militarismu a řádu. Barbora Chalupová ve svém filmu Do zbraně zjišťuje důvody, proč zbraň mít, nebo nemít. A jak snadno je možné si ji nelegálně obstarat? To Zdeněk Chaloupka se vydává do zahraničí, na Ukrajinu. Jeho snímek Ukažte mi válku sleduje příběh fixera, místního průvodce pro novináře.

Studenti FAMU se ale nezabývají jen válečnými tématy, jejich filmy mají často i velmi osobní rovinu. Tereza Reichová v Epidemii svobody například zjišťuje všechny dostupné informace o očkování, aby se mohla správně rozhodnout o vakcinaci své právě narozené dcery Žofie. Posledním snímkem z výběru je oceňovaný experimentální dokument Stopy, střepy, kořeny, který sleduje proměny přírody, to vše na 16mm filmu.

Vyrazte s námi a mladými dokumentaristy na výlet a podívejte se, jaká témata je zajímají. Od 14. do 27. srpna!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít