V hlavní roli architektura

Začátek října patří tradičně architektuře. Připomínáme si, jak je toto umělecké odvětví důležité pro náš každodenní život. Jak tvarosloví, objem, barvy a materiály tvoří prostor a ovlivňuje tak naše bytí. Připojujeme se k záplavě akcí a přinášíme vám výběr z filmů, kde architektura hraje hlavní roli.

V našem programovém speciálu najdete hned dva filmy o české legendě - architektce Aleně Šrámkové: Mi Abuela a Trochu poučnej barák. Vydejte se se snímkem Aalto: Architektura emocí okolo světa a navštivte ikonické budovy jednoho z nejvýznamnějších moderních architektů. A kochejte se městem na vodě ve filmu Benátky – nekonečně avantgardní, který zkoumá místo setkání bohaté historie a šarmu dekadence. Nabízíme i zahraniční dokumenty, které jsou exkluzivně k vidění jen u nás (v angličtině). Dostanete se tak i do 17 budov z dílny portugalského architekta Eduarda Souta Moury ve filmu Reconversion, který je představuje formálně zajímavým stylem blízkým ranému filmu.

Ve spolupráci s

  • earch

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít