Pusťte si domů Českého lva!

Kdo letos vyhraje cenu České filmové a televizní akademie? Zahrajte si na porotu a posuďte sami, kdo si zaslouží ceny. Za rok 2017 je na Českého lva nominováno patnáct filmů, z nichž třináct můžete vidět online na našich stránkách. Akce potrvá do 11. března a představí osm hraných, jeden animovaný a čtyři dokumentární filmy.

Dovolujeme si vás upozornit, že některé filmy z výběru jsou z důvodů licenčních práv dostupné pouze ke stažení, nikoliv v rámci předplatného (informaci najdete u profilů jednotlivých filmů).

Společnou akci zpřístupňující nominované filmy online pořádáme ve spolupráci s ČFTA už po desáté, letos poprvé jsou její součástí kromě dokumentů i hrané filmy. Které na DAFilms uvidíte? Například tragikomedii režiséra a scenáristy Bohdana Slámy Bába z ledu, Svěrákovo rodinné drama vyprávěné dětskýma očima Po strništi bos, meditativní roadmovie Václava Kadrnky Křižáček nebo celovečerní hraný debut Terezy Nvotové Špína. A pro milovníky animace je tady hravá Lajka Aurela Klimta.

V tradičně silné kategorii dokumentů se mezi nominované dostal medailon herečky a zpěvačky Soni Červené od režisérky Olgy Sommerové, dále vítězný film MFDF Ji.hlava Český žurnál: Hranice práce Apoleny Rychlíkové, Nechte zpívat Mišíka Jitky Němcové nebo diskutovaný portrét neonacisty Svět podle Daliborka režiséra Víta Klusáka.

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.