Pusťte si domů Českého lva!

Kdo letos vyhraje cenu České filmové a televizní akademie? Zahrajte si na porotu a posuďte sami, kdo si zaslouží ceny. Za rok 2017 je na Českého lva nominováno patnáct filmů, z nichž třináct můžete vidět online na našich stránkách. Akce potrvá do 11. března a představí osm hraných, jeden animovaný a čtyři dokumentární filmy.

Dovolujeme si vás upozornit, že některé filmy z výběru jsou z důvodů licenčních práv dostupné pouze ke stažení, nikoliv v rámci předplatného (informaci najdete u profilů jednotlivých filmů).

Společnou akci zpřístupňující nominované filmy online pořádáme ve spolupráci s ČFTA už po desáté, letos poprvé jsou její součástí kromě dokumentů i hrané filmy. Které na DAFilms uvidíte? Například tragikomedii režiséra a scenáristy Bohdana Slámy Bába z ledu, Svěrákovo rodinné drama vyprávěné dětskýma očima Po strništi bos, meditativní roadmovie Václava Kadrnky Křižáček nebo celovečerní hraný debut Terezy Nvotové Špína. A pro milovníky animace je tady hravá Lajka Aurela Klimta.

V tradičně silné kategorii dokumentů se mezi nominované dostal medailon herečky a zpěvačky Soni Červené od režisérky Olgy Sommerové, dále vítězný film MFDF Ji.hlava Český žurnál: Hranice práce Apoleny Rychlíkové, Nechte zpívat Mišíka Jitky Němcové nebo diskutovaný portrét neonacisty Svět podle Daliborka režiséra Víta Klusáka.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít