Dokumentární vánoční nadílka: TOP 2014

Poslední filmový program roku 2014 je plně v režii diváků portálu DAFilms.cz. Představuje totiž výběr snímků, které se staly v uplynulém roce na stránkách www.dafilms.cz nejčastěji vyhledávaným dokumentárním zbožím. Nechte se překvapit a inspirovat výběrem nejoblíbenějších dokumentárních filmů portálu DAFilms.cz v roce 2014 a užívejte si filmovou vánoční nadílku od 22. prosince do 4. ledna zdarma!

Pravidelné diváky portálu jistě nepřekvapí, že mezi nejpopulárnější filmy roku 2014 vystoupilo hned několik snímků, které dominovaly letošním nejúspěšnějším filmovým programům a retrospektivám. Po podzimním překonání dosavadních diváckých rekordů vystoupila i s koncem roku na první místa sledovanosti tvůrkyně časosběrné dokumentární metody, režisérka Helena Třeštíková, která do posledního boje o diváckou přízeň vysílá svůj oceňovaný snímek KATKA. Rozhovor s režisérkou, který vznikl v září letošního roku u příležitosti její první online světové filmové přehlídky, si můžete přečíst zde.

V těsném závěsu za prací mezinárodně oblíbené filmařky se objevuje snímek ARTEL ukrajinského režiséra Sergeje Loznitsy, jemuž portál DAFilms.cz patřil hned po první tři prosincové týdny. Nejprve se diváci mohli seznámit s jeho poetickou dokumentární retrospektivou, v minulých dnech pak s cenami ověnčeným portrétem ukrajinské revoluce MAJDAN. Ti, kteří ve výběrové dvacítce sáhnou právě po filmu Artel, by pak neměli přehlédnou režisérovu MASTERCLASS i osobní dopis, který Sergej Loznitsa svým fanouškům věnoval.

V letošním diváckém výběru však nechybí ani snímky experimentálního ladění. IMITATIONS OF LIFE kanadského režiséra Mikea Hoolbooma potěší svými deseti kapitolami všechny, kteří se nebojí přijít na kloub fungování současné vizuální kultury, její minulosti i podlehnout futuristickým představám o její budoucnosti.

Vlajku probouzejícího se českého dokumentárního filmu nese v populárním výběru hned několik snímků. Do rozplétání komplikované historie jedné české dálnice se pouští dokument mladého režiséra Iva Bystřičana DÁL NIC. První přímé prezidentské klání humorně glosuje snímek HLEDÁ SE PREZIDENT a překvapivě dospělé pozadí fungování dětské dívčí skupiny objevuje absolventský film SHOW! Českému publiku je také exkluzivně zpřístupněn celosvětový filmový hit SPIRIT OF 45 známého režiséra Kena Loache a vítězný snímek festivalových Benátek SACRO GRA Gianfranca Rosiho.

Rozbalujte své filmové dárky nejenom na Štědrý den, ale po celé dva týdny od 22. prosince do 4. ledna na DAFilms.cz zdarma! Divácký výběr TOP 2014 na vás čeká 24 hodin denně!


Nenechte si ujít výjimečné víkendové filmové překvapení! Do neděle 4. ledna můžete sledovat zdarma film ART WAR, k placenému stažení navíc nabízíme nový bonusový filmový materiál jako dárek!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít