Festivalový speciál: MFFK Febiofest

MFFK Febiofest začíná sice až za měsíc, už nyní vám ale představujeme společný online programový speciál. S festivalem jsme pro vás vybrali filmy, které jste loni mohli vidět na velkém plátně v Bratislavě. Připomeňte si je už nyní online a nalaďte se tak na vlnu Febiofestu!

Sergei Loznitsa, který se svými filmy pravidelně vyhrává ocenění na festivalech, se ve filmu The Event zaměřil na revoluční dny v Sovětském svazu roku 1991. Slovenskou a českou tvorbu na Febiofestu prezentují filmy známých režisérů: Zkáza krásou Heleny Třeštíkové o Lídě Baarové, poslední film Jana Švankmajera Hmyz, který připravoval přes šest let, a Normální autistický film režiséra Miroslava Janka o dětech s autismem, který je ovšem vnímaný jako zvláštní dar, ne jen jako lékařská diagnóza.

V online premiéře představujeme film Válek režiséra Patrika Lančariče. Miroslav Válek byl básník, jehož citlivá a intimní tvorba byla v rozporu s jeho politickou angažovaností v komunistické straně. Jak tento rozpor pojmout, jak se s ním vyrovnat? Dají se básně číst bez vědomí o autorovi?

Mezinárodní festival filmových klubů Febiofest byl založen v roce 1993 a jeho cílem je divákům přinášet artové novinky nejen z domácí, ale i evropské a mezinárodní tvorby. Festival je organizovaný Asociací slovenských filmových klubů, jedním z největších slovenských distributorů, a Slovenským filmovým ústavem. Hlavní část programu probíhá v Bratislavě a následně se přesouvá i do dalších slovenských měst. Letošní ročník proběhne 20. - 26. 3. 2019 s hlavním tématem "Zlo se ve filmu neskryje".

Ještě než začne letošní ročník MFFK Febiofest v Bratislavě, podívejte se na výběrové filmy z loňského programu!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít