Diskuze o filmu Piargy

Režie

13.04.2023, 20:00

S 16 nominacemi byly Piargy hlavním favoritem udílení národních filmových cen Slnko v sieti (nakonec jich získaly 12). Diskuze s režisérem Ivo Trajkovem, nominovaným za nejlepší režii a scénář, a herečkou Judit Pecháček (Bárdos), nominovanou za roli Julie na nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.

Temný, emotivní příběh o nejisté vině a osudovém trestu odehrávající se na tradičním slovenském venkově vznikl podle povídky Františka Švantnera. Proč se režisér rozhodl obohatit původní námět o kontext vzniku Slovenského štátu? Proč zvolil černobílou estetiku amerických filmů a westernů 50. let? Jak herečka Judit Pecháček ztvárnila těžký úděl žen? O tom všem jsme si povídali v dalším pokračování diskuzí DAFilms Živě.

Diskuzi moderovala scenáristka a spisovatelka Tereza Oľhová.

Foto: Mgr: Peter Frolo

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít