29. Český lev: Diskuze k filmu Milý tati

04.03.2022, 20:30

Je obtížné otevřít se publiku zfilmováním svého traumatu tak, jak to udělala Diana Cam Van Nguyen? I o tom mluví režisérka filmu Milý tati v novém díle DAFilms Živě.

Česko-vietnamská režisérka a animátorka Diana Cam Van Nguyen v současnosti studuje na Katedře animované tvorby na pražské FAMU. Za svůj předchozí krátkometrážní snímek Spolu sami si odvezla z MFDF Ji.hlava cenu za nejlepší český experimentální dokumentární film. Na stejném festivalu měl v roce 2021 svou českou premiéru i její nejnovější film Milý tati.

Filmový dopis složený z obrazů minulosti, kterým se dcera snaží obnovit vztah se svým otcem, kombinuje animaci s hraným filmem. Zároveň je pro režisérku také i jistou terapií, jelikož jí pomohl překonat vztek a agresi, které ke svému otci cítila.

Živé streamy s režiséry nominovanými na Českého lva jsme vám přinesli jako součást programového speciálu 29. Český lev.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít