29. Český lev: Denisa Grimmová, Jan Bubeníček

21.02.2022, 20:30

Jak moc nechali Jan Bubeníček a Denisa Grimmová promlouvat do výsledné podoby filmu své děti, kterým film během tvorby pouštěli? I na to se můžete zeptat tvůrců animovaného filmu Myši patří do nebe.

Na společnému debutu Myši patří do nebe (Jan Bubeníček před Myšmi režíroval ještě animovaný povídkový film Smrtelné historky) začala dvojice Jan Bubeníček a Denisa Grimmová pracovat již před deseti lety. To bylo ovlivněné mimo jiné tím, že film je koprodukce. Vedle České republiky a Slovenska se na filmu podíleli digitální postprodukcí ve Francii, loutky byly vyráběny v Polsku.

Film byl vybrán do prestižní sekce Screening Events na Festivalu animované tvorby v Annecy. Vedle toho na tomto festivalu v roce 2014 začala představením na pitching fóru cesta ke koprodukci.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít