29. Český lev: Michal Nohejl

02.03.2022, 20:30

Jaký byl pro Michala Nohejla přechod z točení reklam k celovečernímu filmu? I na to se můžete zeptat režiséra, kterého někteří nazývají „českým Tarantinem.“

Ačkoliv svůj satirický debut natočil až v pětačtyřiceti letech, v audiovizi pracoval režisér snímku Okupace Michal Nohejl celý život. Absolvent FAMU, na níž mu mentorku dělala ještě Věra Chytilová, spolu s Martinem Přikrylem tvoří skupinu Duo Mods, která patří mezi žádané české tvůrce reklamy.

Natočením filmu Okupace se Nohejlovi povedlo vymanit se z bludného kruhu cyklů nerealizovaných scénářů. Pomohl tomu i velmi nízký rozpočet. Podle slov režiséra většina lidí včetně herců na filmu pracovala skoro bez honoráře.

Exkluzivní živé streamy s nominovanými režiséry na Českého lva vám přinášíme jako součást programového speciálu 29. Český lev. Každý všední den od 21. února do 4. března se i vy můžete zapojit do diskuze s filmovými tvůrci.

Vaše otázky nám můžete posílat do chatu nebo je pokládat během streamu do komentářů na Facebooku.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít