Diskuze k retrospektivě: Thomas Imbach (EN)

Režie

07.12.2021, 20:30

Záznam diskuze s nezávislým švýcarským filmařem, jehož snímky si můžete přehrát na naší platformě, o jeho jedinečné a různorodé práci. Diskuzi moderuje filmový kritik a kurátor Roger Koza.

Thomas Imbach je jedním z nejproslulejších švýcarských režisérů. Díky svému inovativnímu stylu a chuti experimentovat mistrně osciluje mezi dokumenty a fikcí a jeho autorský styl je vysoce ceněn nejen z hlediska formy, ale i vyprávění. Mezi jeho rané úspěchy patří dokumenty WELL DONE (1994) a GHETTO (1997). Na ně navázal fikčními filmy HAPPINESS IS A WARM GUN (2001), LENZ (2006), I WAS A SWISS BANKER (2007) a fiktivní autobiografií DAY IS DONE (2011), která měla premiéru na Berlinale.

Jeho anglicky mluvené drama MARY QUEEN OF SCOTS (2013) mělo svou premiéru v Locarnu a na Torontském filmovém festivalu. Na festivalu v Locarnu měl také premiéru, a účastnil se hlavní soutěže, jeho další snímek GLAUBENBERG – MY BROTHER MY LOVE (2018). Jeho zatím poslední dokumentární počin NEMESIS (2020) byl oceněn za nejlepší kameru na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Amsterdamu.

Film Nemesis a další tvorbu Thomase Imbacha můžete objevit v naší retrospektivě No Short Cuts.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít