29. Český lev: Diskuze o Atlasu ptáků

Režie

22.02.2022, 20:30

Rodinná firma a rodinné rozloučení s umírajícím. Dva filmy, jeden celovečerní a krátkometrážní, které spojuje vedle jména režiséra Olma Omerzua téma rodiny. Nejen o nich bude mluvit v rozhovoru.

Atlas ptáků je novým filmem slovinského režiséra a absolventa FAMU Olma Omerzua, oceněného za režii Českým lvem, filmovým festivalem v Karlových Varech i cenami české filmové kritiky. Jde o jeho v pořadí čtvrtý celovečerní snímek – předchozí trojici Příliš mladá noc, Rodinný film i Všechno bude, ceněnou jak kritikou tak diváky, si můžete pustit v našem katalogu.

Film, s jehož záhadným názvem přišel Omerzu až po natáčení komplikovaném pandemií, byl uveden na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary 2021.

Exkluzivní živé streamy s nominovanými režiséry na Českého lva vám přinášíme jako součást programového speciálu 29. Český lev. Každý všední den od 21. února do 4. března se i vy můžete zapojit do diskuze s filmovými tvůrci.

Vaše otázky nám můžete posílat do chatu nebo je pokládat během streamu do komentářů na Facebooku.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít