29. Český lev: Jan Prušinovský

28.02.2022, 20:30

Jak se Janu Prušinovskému pracovalo v pro něj novém žánru vztahové romance? O svém novém filmu Chyby bude v diskuzi DAFilms Živě mluvit režisér Jan Prušinovský.

Režisér a scenárista Jan Prušinovský se po úspěšném seriálu České televize MOST! vrátil k filmu svým novým snímkem Chyby. Předchozí film režiséra Kobry a užovky proměnil celkem osm nominací na Českého lva, včetně té za režii. Mezi jeho další projekty patří oblíbené seriály Okresní přebor a Čtvrtá hvězda.
Jan Prušinovský o scénáři filmu od Romana Vojkůvky uvedl, že původně neměl pocit, že by šlo o scénář vhodný pro jeho režii. Navzdory tomu se však stále ke scénáři myšlenkami vracel, až se rozhodl pro jeho zfilmování.

Exkluzivní živé streamy s nominovanými režiséry na Českého lva vám přinášíme jako součást programového speciálu 29. Český lev. Každý všední den od 21. února do 4. března se i vy můžete zapojit do diskuze s filmovými tvůrci. Vaše otázky nám můžete posílat do chatu nebo je pokládat během streamu do komentářů na Facebooku.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít