Diskuze k filmu Anny

Režie

14.12.2021, 20:00

Anny a René - Vězeň svobody. Dva filmy uvedla režisérka Helena Třeštíková na plátna kin v roce 2021. O jejím nejnovějším snímku, světové premiéře na festivalu IDFA v Amsterdamu a jejích aktuálních projektech s ní diskutuje moderátor Petr Vizina.

S postavou Reného se mohli diváci seznámit již v roce 2008, kdy Helena Třeštíková uvedla do kin časosběrný dokument René. Zaznamenal mimořádný úspěch nejen u českých diváků, jako nejlepší dokumentární film byl oceněn Evropskou filmovou cenou. Po více jak 30 letech, kdy začala Reného sledovat, nyní režisérka dokončila pokračování jeho příběhu s podtitulem Vězeň svobody. Světovou premiéru dokument oslavil na konci listopadu na prestižním festivalu IDFA v Amsterdamu.

Těšit se můžete na exkluzivní ukázky z nejnovějšího filmu, který vstoupil do českých kin na jaře 2022. Už nyní si můžete přehrát její předchozí film Anny, který jsme v roce 2021 uvedli v online premiéře nebo Reného, v době prvního filmu ještě převážně vězně bez svobody.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít