Diskuze k filmu Nová šichta

Režie

14.06.2022, 22:30

Z horníka programátorem. Jak toho docílit? A jak o tom natočit film? Záznam diskuze s režisérem Jindřichem Andršem a hlavním protagonistou jeho filmu Nová šichta, Tomášem Hisemem z kina Světozor. Moderuje Pavel Sladký.

Horník Tomáš Hisem se musel vyrovnat s razantní životní změnou poté, co byl v březnu roku 2017 uzavřen důl Paskov, kde celý život pracoval. Temperamentní Ostravák, fanoušek Baníku a Visacího zámku se nehodlal jen tak vzdát. Zapsal se do rekvalifikačního programu a pokusil se o něco, co mnohým připadalo jako naprosto nemožné: stát se IT specialistou!

Debutový film Nová šichta absolventa FAMU Jindřicha Andrše už má na kontě celou řadu cen: hlavní cenu Česká radost a Cenu diváků na MFDF Ji.hlava 2020, Cenu Innogy pro objev roku České filmové kritiky 2021 a dvě ceny na prestižním MFF v Lipsku (Zlatou holubici neboli Cenu divácké poroty a Cenu televize MDR pro mimořádný východoevropský dokument).

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít