Diskuze k filmu Arvéd

29.03.2023, 20:00

Ondřej Mikula (Aid Kid) patří k nejznámějším představitelům elektronické hudby u nás. Spolu s Jonatánem Pastirčákem (Pjoni) je čerstvým držitelem Českého lva za nejlepší hudbu k filmu Vojtěcha Maška Arvéd.

Jaké to bylo skládat poprvé hudbu k celovečernímu hranému filmu, co ho zaujalo na Arvédovi a jak se mu podařilo proniknout do konzervativního prostředí českého filmu? Jak vypadala spolupráce na komponování hudby v tandemu a jak hudebníky inspirovaly vrzající dveře? V dalším dílu DAFilms Živě se ptala Táňa Zabloudilová.

Jaké jsou inspirační zdroje a vzory Ondřeje Mikuly?

"Mám hodně rád Jonnyho Greenwooda (člen kapely Radiohead, soundtrack k filmům: Bodysong, Až na krev, Norské dřevo) jako skladatele a Micu Levi (stage name Micachu, soundtrack k filmům: Pod kůží, Jackie a Monos) I s Jonatánem se dost shodneme, že to jsou takoví naši nejoblíbenější skladatelé, kteří pracují s klasickými nástroji a takovou formou, která je dost unikátní a inspirativní. Nejradši mám ve filmu velký hudební moment, který „vystřelí“ film jinam. Moje nejoblíbenější hudební místo je ve filmu Portrét dívky v plamenech, kde je vlastně jenom jedna hudba a je během nejdůležitějšího momentu filmu, který dal filmu i název. Podobně je to třeba v The Florida Project, kde je hudba až na konci. To jsou pro mě nejzásadnější hudební zážitky."

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít