Diskuze o filmu Povolení pobytu

Režie

24.05.2023, 19:00

Film Miry Erdevički Povolení k pobytu (Odchádzania) získal na slovenském festivalu Jeden svět cenu dafilms.sk. Mezi slovenskými a českými nováčky snímek zaujal svým obrazem Romů, který přesvědčivě vyvrací naše stereotypy spojené s touto komunitou.

Diskutujte s režisérkou Mirou Erdevički a protagonistkou Denisou Gannon, první romskou právničkou ve Velké Británii, o generaci Romů, kteří vyrostli ve Velké Británii, uspěli ve své profesi a našli smysl v práci pro komunitu. Proč musí Romové odcházet do zahraničí, aby uspěli? Jak covid a brexit ovlivnily jejich životy? Čím film vyvolal ohlas u britských diváků a médií, jako je například The Guardian?

Otázky bude klást romský aktivista, poradce a moderátor Daniel Bunda. Své otázky pokládejte v chatu nebo v komentářích na naší FB stránce.

Od 19. května uvádíme film v exkluzivní online premiéře.

foto: Juliette Neel

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít