Diskuze k filmu Planeta Praha

Režie

15.12.2022, 20:00

V dalším dílu DAFilms Živě jsme si povídali s režisérem Janem Hoškem o jeho celovečerním dokumentu Planeta Praha.

Jan Hošek vystudoval po systematické biologii na Přírodovědecké fakultě UK i dokument na FAMU. Jak zúročil své vzdělání a zkušenosti ze zakázek pro televizi i Ministerstvo životního prostředí při natáčení celovečerního rodinného dokumentu Planeta Praha? Jaké je to hledat zvířecí sousedy v betonové džungli hlavního města? Jakou roli hrají nejnovější technologie při sledování plachých zvířat? Rozhovor vedl Petr Vizina.

„Příroda, jak si ji lidé představují, je v okolní krajině, mimo město, ale ta je už zkulturněná, je monotónní a z hlediska biodiverzity a druhové pestrosti vlastně chudá a nezajímavá. Kdežto město je prostředí velmi pestré a mění se nejenom na každém metru, ale i v čase, a tomu odpovídá život rostlin a zvířat.“ (Jan Hošek)

*„První krok k tomu, aby lidé změnili vztah k přírodě: musejí ji lépe poznat. Nemyslím si, že příroda ve městě je odrazem stavu přírody globální, ale zároveň má velký význam v tom, že je to příroda, která je nám nejblíž. Třetina lidí u nás žije ve městě. Je to příroda, se kterou se setkávají každý den.“ (Jan Hošek)

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít