29. Český lev: Anna Podskalská

01.03.2022, 20:30

Studentský film se málokdy dostane na festival jako je ten v Cannes. Jak se s tímto úspěchem vyrovnává režisérka, které se to povedlo? Pro DAFilms Živě bude na dotazy odpovídat Anna Podskalská.

Bakalářský film Rudé boty režisérky Anny Podskalské z Katedry animované tvorby na FAMU se dočkal uvedení na festivalu v Cannes. Režisérčin manžel a zároveň spolužák Matěj, který se na filmu podílel jako dramaturg a střihač, se o uvedení filmu na prestižním francouzském festivalu vyjádřil jako o splněném snu.

To ovšem není jediný úspěch Podskalské. Jako animátorka se podílela na filmu Přes hranici režisérky Florence Miailhe, který byl loni uveden na francouzském festivalu Annecy.

Exkluzivní živé streamy s nominovanými režiséry na Českého lva vám přinášíme jako součást programového speciálu 29. Český lev. Každý všední den od 21. února do 4. března se i vy můžete zapojit do diskuze s filmovými tvůrci.

Vaše otázky nám můžete posílat do chatu nebo je pokládat během streamu do komentářů na Facebooku.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít