29. Český lev: Michaela Pavlátová

23.02.2022, 20:30

Jaké ohlasy dostává autorka na film, který je podle ní díky vážnému tématu i pro ty, kteří na animované filmy běžně nechodí? O filmu Moje slunce Mad promluví Michaela Pavlátová.

Režisérce a animátorce Michaele Pavlátové se dostalo v minulosti celosvětového uznání nominací na Oscara za krátký film Řeči, řeči, řeči a výhrou Zlatého medvěda na festivalu Berlinale za film Repete. Její nejnovější celovečerní snímek Moje slunce Mad o životě v Afghánistánu se zase může pyšnit nominací na Zlatý glóbus. Kromě filmů se věnuje i režii animovaných videoklipů. Vedle režie Pavlátová vede Katedru animované tvorby na pražské FAMU.

Ačkoliv jde o animovaný film, režisérka uvedla, že je určený pro dospělé publikum. Jejím cílem bylo ukázat, že mezi animací a dětmi jakožto cílovým publikem není nutně rovnítko. Vedle toho si na animaci považuje svobody, kterou jí jakožto režisérce dává.

Profil Michaely Pavlátové zde.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít