29. Český lev: Michaela Pavlátová

23.02.2022, 20:30

Jaké ohlasy dostává autorka na film, který je podle ní díky vážnému tématu i pro ty, kteří na animované filmy běžně nechodí? O filmu Moje slunce Mad promluví Michaela Pavlátová.

Režisérce a animátorce Michaele Pavlátové se dostalo v minulosti celosvětového uznání nominací na Oscara za krátký film Řeči, řeči, řeči a výhrou Zlatého medvěda na festivalu Berlinale za film Repete. Její nejnovější celovečerní snímek Moje slunce Mad o životě v Afghánistánu se zase může pyšnit nominací na Zlatý glóbus. Kromě filmů se věnuje i režii animovaných videoklipů. Vedle režie Pavlátová vede Katedru animované tvorby na pražské FAMU.

Ačkoliv jde o animovaný film, režisérka uvedla, že je určený pro dospělé publikum. Jejím cílem bylo ukázat, že mezi animací a dětmi jakožto cílovým publikem není nutně rovnítko. Vedle toho si na animaci považuje svobody, kterou jí jakožto režisérce dává.

Exkluzivní živé streamy s nominovanými režiséry na Českého lva vám přinášíme jako součást programového speciálu 29. Český lev. Každý všední den od 21. února do 4. března se i vy můžete zapojit do diskuze s filmovými tvůrci.

Vaše otázky nám můžete posílat do chatu nebo je pokládat během streamu do komentářů na Facebooku.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít