29. Český lev: Václav Neužil

25.02.2022, 20:30

Jaké to bylo stát se na několik let Zátopkem? O proměnách vzhledu i denní rutiny si budeme povídat s Václavem Neužilem.

Václav Neužil vystudoval divadelní fakultu na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Nicméně vedle divadla (je už šestnáct let členem Dejvického divadla) hraje i ve filmu. A v souvislosti s jeho proměnou v atleta můžeme říct, že film rozhodně nebere jako vedlejší. Role Zátopka ve filmu Davida Ondříčka zásadně ovlivnila jeho život. Kvůli této roli podstupoval těžké tréningy v běhu, kvůli čemuž výrazně zhubl, a dokonce si i oholil hlavu.

Rozhovor s Václavem Neužilem uvádíme místo původně plánované diskuze s režisérem Davidem Ondříčkem, který se nemohl osobně zúčastnit. Za roli Emila Zátopka získal Neužil nominaci na Českého lva v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli.

Exkluzivní živé streamy s nominovanými režiséry na Českého lva vám přinášíme jako součást programového speciálu 29. Český lev. Každý všední den od 21. února do 4. března se i vy můžete zapojit do diskuze s filmovými tvůrci.

Vaše otázky nám můžete posílat do chatu nebo je pokládat během streamu do komentářů na Facebooku.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít