Diskuze k filmu Osobní život díry

Režie

02.04.2021, 20:00

Záznam exkluzivního rozhovoru s filozofem Miroslavem Petříčkem, režisérem Ondřejem Vavrečkou a dokumentaristkou a děkankou FAMU Andreou Slovákovou. Diskuzi moderuje Petr Vizina.

Co je to svět? A jak se vypořádat s jeho nedokonalostmi, mezerami a dírami? Na tyto otázky hledá odpovědi režisér Ondřej Vavrečka ve svém filmu Osobní život díry. Další odpovědi na své otázky hledá režisér společně s filozofem Miroslavem Petříčkem a dokumentaristkou Andreou Slovákovou, jejíž krátký film Pět set plošin uvádíme jako předfilm. Debatou provází moderátor a novinář Petr Vizina.

Ondřej Vavrečka je kromě filmaře též hudebníkem a výtvarníkem. Svět je pro něj řetěz znaků, on se nachází v roli dešifranta: pracuje se slovy, zvuky a 16 mm filmovými obrazy, ze kterých posléze lepí filmy.

Andrea Slováková je filmařka, festivalová dramaturgyně, filmová publicistka a teoretička a děkanka FAMU. Její esejistické a experimentální filmy jako Nadohled (2011) či Oživení průmyslu (2016) byly uvedeny na filmových festivalech v Marseille, Paříži nebo Pekingu.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít