Diskuze k filmu 13 minut

Režie

29.06.2021, 20:00

Kolik minut se dá ušetřit nepřiměřenou rychlostí? A kolik lze během několika vteřin ztratit? Záznam diskuze s Vítem Klusákem o jeho novém filmu 13 minut. Debatu moderuje Ondřej Cihlář.

Režisér Vít Klusák (V síti) natočil sondu do duše českých řidičů. Na příběhu pěti viníků nehod poukazuje na fenomén nepřiměřené rychlosti a jeho děsivé důsledky. Dokumentární film 13 minut je součástí kampaně Zpomal, dokud není pozdě, na které spolupracovala Policie ČR, BESIP a Česká asociace pojišťoven.

O natáčení filmu, virálních videí, které předcházely uvedení filmu a o mnohdy děsivých zkušenostech z českých silnic diskutuje Ondřej Cihlář.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít