29. Český lev: Martin Šulík

24.02.2022, 20:30

Jak probíhalo natáčení s Miroslavem Krobotem, který po Praze chodil se zaječíma ušima? I na situaci odpovídající samotné komedii Martina Šulíka se režiséra můžete zeptat v novém díle DAFilms Živě.

Celovečerní debut Neha slovenského režiséra Martina Šulíka by minulý rok oslavil pomyslných třicet let od své premiéry. Režisér, jehož filmografie se skládá jak z hraných, tak i dokumentárních filmů, je držitelem už dvou Českých lvů z celkem čtyř nominací. Vedle filmové tvorby působí jako vedoucí katedry filmové a televizní režie na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě.

Na Miroslava Krobota, který ve filmu ztvárnil hlavní roli, režisér Šulík podle svých slov myslel už při psaní scénáře. „Mně se líbí jako člověk i jako herec. Mám pocit, že to je herec, který má svoje tajemství,“ uvedl.

Exkluzivní živé streamy s nominovanými režiséry na Českého lva vám přinášíme jako součást programového speciálu 29. Český lev. Každý všední den od 21. února do 4. března se i vy můžete zapojit do diskuze s filmovými tvůrci. Vaše otázky nám můžete posílat do chatu nebo je pokládat během streamu do komentářů na Facebooku.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít