Diskuze k retrospektivě Marca Isaacse (EN)

Režie

17.11.2021, 21:00

Záznam diskuze s dokumentaristou a režisérem krátkometrážních filmů Marcem Isaacsem o jeho filmové tvorbě. Diskuzi moderuje filmový kritik Ben Nicholson – editor platformy ALT/KINO a přispěvatel časopisu Sight & Sound.

Britský nezávislý dokumentarista Marc Isaacs poslední dvě dekády intenzivně sleduje lidi z okraje společnosti ve Velké Británii. Jeho snímky se zaměřují na sociální témata, otázky soužití různých skupin a místa a lidi z okraje britské společnosti osobitým nonfikčním stylem, který se vzpírá jakýmkoli jednoznačným nálepkám.

Jak dokazují jeho filmy jako Lift, Cesta – příběh života a smrti, Filmařův dům, Someday My Prince Will Come a mnohé další, jeho tvorba je inovativní, empatická a osvobozená od institucionálních pout současné britské kinematografie. Isaacs se už od počátku tisíciletí vydává se svými digitálními kamerami k běžným lidem a sleduje jejich příběhy s neuvěřitelnou něhou a citlivostí. Jeho pochopení pro problémy pracujících obyvatel získalo na síle a důležitosti především ve světle brexitových událostí.

Britain's Lost and Found: The Films of Marc Isaacs. Nyní dostupné na platformě DAFilms.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít