29. Český lev: Eliška Kováříková, Adam Struhala

03.03.2022, 20:30

Jak se točí film pro publikum, které bývá běžně opomíjeno? O svém žánrovém filmu pro mladé pro DAFilms Živě promluví autorské duo Eliška Kováříková a Adam Struhala.

Eliška Kováříková a Adam Struhala tvoří již několik let autorské duo. Oba jsou studenti pražské FAMU. V současnosti dvojice pracuje na celovečerním filmu.

Jejich žánrový film cílí na mladší publikum, Příběh hrůzostrašné Eliz byl uveden v premiéře na švédském festivalu dětského filmu BUFF Malmö Filmfestival. Námět k filmu Struhalovi „ležel v šuplíku“ více než deset let, původně totiž vznikl kvůli přijímacímu řízení na FAMU.

Exkluzivní živé streamy s nominovanými režiséry na Českého lva vám přinášíme jako součást programového speciálu 29. Český lev. Každý všední den od 21. února do 4. března se i vy můžete zapojit do diskuze s filmovými tvůrci.

Vaše otázky nám můžete posílat do chatu nebo je pokládat během streamu do komentářů na Facebooku.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít