Diskuze k filmu Každá minuta života

Režie

11.01.2022, 17:00

Děláme toho pro naše děti dost, nebo až příliš? V dalším díle DAFilms Živě přivítáme režisérku Eriku Hníkovou a pedagožku Petru Kobrovou. Moderátor Petr Vizina s nimi otevře témata výchovy dětí a vzdělávání nadaných dětí.

Režisérka Erika Hníková stojí za výraznými českými dokumentárními filmy, které se zabývají rolí žen ve společnosti nebo v rodinách, se sociologickým vhledem analyzuje dnešní partnerské vztahy. Její snímek Nesvatbov slavil mezinárodní úspěch s premiérou na festivalu Berlinale a s uvedením na řadě dalších festivalů.

Její nejnovější film Každá minuta života byl ve světové premiéře uveden v hlavní soutěži festivalu Karlovy Vary v roce 2021, odkud si zároveň odnesl i Zvláštní cenu poroty.

Diskuzi moderuje Petr Vizina a společně s Erikou Hníkovou se diskuze zúčastnila pedagožka Petra Kobrová, která se specializuje na vzdělávání nadprůměrně nadaných dětí. Od roku 2010 vyučuje na Základní škole Open Gate, která svým přístupem podporuje mimořádně nadané děti.

Diskuze, jejíž záznam si můžete přehrát, proběhla jako součást exkluzivní online premiéry filmu Každá minuta života, který si můžete přehrát na naší platformě.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít