Vitalij Manskij

02.11.2021, 20:45

Film a politika, unikátní dokumentární portrét Michaila Gorbačova. DAFilms Živě přináší exkluzivní diskuzi s režisérem Vitalijem Manským a producentem Filipem Remundou. Živě z kina Edison. Moderuje Jaroslav Spurný.

V roce 2001 natočil Vitalij Manskij portrét třech zásadních ruských politiků v dokumentární sérii Red Tsars. Mezi nimi byl i Michail Gorbačov. Dvacet let poté se režisér vrací k tomuto muži v jeho nejnovějším dokumentu Gorbačov. Ráj. Vznikl naprosto odlišný portrét stárnoucího muže, který Manského pustil do svého světa - světa osamění, frustrace, ale i radosti ze svobody.

Ukrajinský režisér Vitalij Manskij uvedl Gorbačov. Ráj na vyhlášeném holandském festivalu IDFA, kde obdržel cenu za nejlepší režii. Na 25. ročníku MFDF Ji.hlava byl film zařazen do hlavní soutěže. Manskij dlouhodobě spolupracuje s českou produkční společností Hypermarket Film, s níž natočil jeho předchozí snímky Svědkové Putinovi nebo V paprscích slunce.

Živý stream diskuze z kina Edison uvádíme jako součást exkluzivní předpremiéry filmu Gorbačov. Ráj. Od 2. do 7. listopadu si ho můžete přehrát online.

Vaše otázky nám můžete posílat už nyní přes slido.com #GorbacovRaj nebo do našeho chatu.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít